Призначено нового правлячого архієрея Уманською єпархією

Призначено нового правлячого архієрея Уманською єпархією

29 січня на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, на якому було прийнято рішення призначити архієпископа Уманського і Звенигородського Пантелеімона(Бащука) вікарієм Київської Митрополії з титулом Бучанський, звільнивши його від керування Уманською єпархією.

Керуючим Уманською єпархією призначено архієпископа Шепетівського і Славутського Пантелеімона (Лугового), звільнивши його від керівництва Шепетівською єпархією.

Біографія архієпископа Уманського і Звенигородського Пантелеімона (Лугового)
Архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон (Михайло Васильович Луговий) народився 11 травня 1967 року в селі Копанки Калушського району Івано-Франківської області в родині робітників.
В 1984 році закінчив середню школу №3 міста Калуша та вступив до Івано-Франківського державного педагогічного інституту імені Василя Стефаника на педагогічний факультет.
1985 року призвався до лав Радянської Армії, з якої демобілізувався навесні 1987 року. З цього часу продовжував навчання в інституті. Протягом 1989 – 1990 років, будучи студентом останнього курсу, ніс послух у Спасо-Преображенському Гошівському чоловічому монастирі Івано-Франківської єпархії.
В 1990 році закінчив інститут і вступив до Київської духовної семінарії, а 1993 року – до духовної академії. В 1996 році на кафедрі історії Православ’я на Русі захистив дисертацію «Церковні братства України й Білорусії як оплот Православ’я», здобувши ступінь кандидата богослов’я.
Із серпня 1996 року призначений викладачем і старшим помічником інспектора КДАіС.
21 вересня 1996 року єпископом (нині митрополитом) Криворізьким і Нікопольським Єфремом (Кицаєм) висвячений у сан диякона, а 9 листопада 1996 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром – у сан священника.
20 березня 1997 року проректором Київської духовної академії архімандритом (нині митрополитом Білоцерківським і Богуславським) Митрофаном (Юрчуком) пострижений у чернецтво з ім’ям Пантелеімон (на честь святого великомученика і цілителя Пантелеімона).
До дня світлого Христового Воскресіння, в 1997 році, Блаженнішим Митрополитом Володимиром нагороджений наперсним хрестом, а 9 липня 1997 року – возведений у сан ігумена.
З 1 серпня 1997 року по 29 серпня 2004 року – секретар Вченої Ради Київської духовної академії.
До дня світлого Христового Воскресіння, 1998 року, нагороджений хрестом із прикрасами, а через рік возведений у сан архімандрита.
29 травня 2000 року призначений на посаду доцента кафедри загальноцерковної історії Київської духовної академії. З травня 2001 року по вересень 2005 року – завідувач кафедрою загальноцерковної історії КДА.
З вересня 2005 року – клірик Свято-Пантелеймонівського жіночого монастиря у Феофанії (Київ).
8 червня 2000 року нагороджений медаллю Різдва Христового I ступеня. 9 листопада 2001 року до 300-річчя Київської духовної академії Блаженнішим Митрополитом Володимиром удостоєний ордена преподобного Нестора Літописця.
З вересня 2005 року – викладач і доцент кафедри філософії, політології та права Київського славістичного університету.
18 жовтня 2007 року, рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви архімандрит Пантелеімон призначений єпископом Івано-Франківським і Коломийським. Цього ж дня у предстоятельській резиденції Блаженнішого Митрополита Володимира в Києво-Печерській Лаврі відбулося його наречення в єпископа. Наступного дня, 19 жовтня, у Трапезному храмі в ім’я преподобних Антонія і Феодосія Печерських відбулася архієрейська хіротонія єпископа Івано-Франківського і Коломийського Пантелеімона, яку очолив Предстоятель Української Православної Церкви.
28 серпня 2014 року возведений у сан архієпископа.
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 23 грудня 2014 року (Журнал № 98) архієпископа Пантелеімона було звільнено від управління Івано-Франківською єпархією та призначено правлячим архієреємШепетівської кафедри.
29 січня 2016 року рішенням Священного Синоду УПЦ (Журнал № 9) архієпископа Пантелеімона (Лугового) було звільнено від управління Шепетівською та призначено правлячим архієреєм Уманської єпархії з титулом «Уманський і Звенигородський».

Джерело: офіційний сайт Уманської Єпархії УПЦ

Comments

comments