«Різдвяні вогні» Дарини Дьоми-Пісної та Катерини Кіпер

«Різдвяні вогні» Дарини Дьоми-Пісної та Катерини Кіпер

«Різдво – це щастя. В першу чергу – це дім, любов, взаєморозуміння, повага і, найголовніше, щастя». Катерина Кіпер.

«Для мене Різдво – це сім’я, кохання, розуміння, тепло. Для мене Різдво – це час, коли потрібно повертатися додому, бо це свято для сім’ї». Одарка Дьома-Пісна.

Різдво і Новий рік завжди надихають творити художників, фотографів, письменників. І доказом тому стала виставка «Різдвяні вогні», яку 27 грудня презентували уманчанам художниця Дарина Дьома-Пісна та фотограф Катерина Кіпер.

Дарина зазначає, що було зовсім не складно поєднати в одній експозиції живопис та фотографію, бо вони з Катею дуже добрі подруги в житті, тому й у спільній творчості їм просто. Створювати виставку було легко і цікаво.

В експозицію «Різдвяні вогні» увійшли картини написані у 2015 і 2016 роках. Спочатку відкриття нашої виставки відбулось в Одесі, а тепер вона приїхала до Умані. Я хотіла зобразити різдвяні вогні, які є в серці кожної людини – поцілунок, обійми, маленька дитина на руках. Катя показала вогні Різдва на святкових вулицях різних міст.

За словами Катерини, 2016-й був дуже насиченим і напруженим роком в плані виставок, бо кожен місяць був розписаний – кудись їздила, в чомусь брала участь. Ну а завершує рік фотохудожниця в Умані разом зі своєю подругою. Катя розповідає, що усі свої фотографії відзняла на плівкові слайди на витримці, у фотографіях немає фотошопу і роздруковані вони на полотні.

Фотографії, які представлені на виставці «Різдвяні вогні», я знімала два роки поспіль у різдвяний час у Германії та Австрії. Ще була одна робота зі Львова, але вона дуже-дуже велика і ми просто не змогли її перевезти до Умані. Я фотографувала різдвяні вогні, каруселі на витримці і так вийшли «промені» світла схожі на мазки фарбою на полотні. Назви усім фото давали за візуальним сприйняттям – які асоціації виникали у мене, батьків, друзів.

Під час презентації виставки «Різдвяні вогні» Дарина і Катерина бажали усім, хто завітав на відкриття, щоб збувались їхні мрії. А щоб переконати в тому, що дива стаються, влаштували лотерею і п’ятеро уманчан стали власниками презентів від дівчат – живописних і фото картин.

Дуже приємно, що я виграв у лотерею таку гарну картину, вона нагадуватиме мені про цей вечір, – поділився враженнями Вадим Паєвський. – А вечір теплий, світлий, домашній, як і самі картини Дар’ї та світлини Катерини, зроблені в такій оригінальній техніці.

Мені дуже подобається виставка, дуже гарні роботи, – розповідає Анна. – Я сама малюю, тому мене більше приваблюють картини, але я дуже рада, що виграла в лотерею фотографію Катерини Кіпер.

Дарина і Катерина розповідають, що це перша їхня спільна виставка, та запевняють, що й надалі працюватимуть разом. І вже у 2017 вони запропонують уманчанам і українцям новий спільний проект присвячений Україні. А на «Різдвяні вогні» від Дарини Дьоми-Пісної та Катерини Кіпер уманчани можуть подивитися ще впродовж місяця у художньому музеї.

Текст і фото “Зроблено в Умані

Comments

comments