• Home »
  • Культура »
  • Три кіновечори під відкритим небом – до Умані їде фестиваль документального кіно Lampa.doc
Три кіновечори під відкритим небом – до Умані їде фестиваль документального кіно Lampa.doc

Три кіновечори під відкритим небом – до Умані їде фестиваль документального кіно Lampa.doc

Три літніх кіно-вечори, шість годин кінопоказів та одинадцять сучасних документальних фільмів тривалістю від 15 до 60 хвилин на екрані розміром 7х4 метри – це перший фестиваль документального кіно просто неба Lampa.doc, який проходитиме в Умані з 5 по 7 серпня. 

лампа3

Про це першого серпня під час прес-конференції розповіла організаторка першого Фестивалю документального кіно просто неба Lampa.doc Наталія Красильникова. Вона зазначила, що стартував фестиваль у Луцьку, за кілька днів фільми покажуть уманчанам, далі Lampa.doc поїде до Хортиці.

Умань для фестивалю не випадково була вибрана на карті України, сюди запросили друзі, до того ж отримали підтримку міської влади і міського голови, що важливо для організації подібних заходів. Умань найменше з трьох міст, де проходитиме фестиваль, але я вже зараз можу сказати, що найгостинніше, – додала пані Наталія.

Lampa.doc – це шість фільмів польського виробництва, п’ять – українських. У Луцьку в рамках фестивалю було показано десять фільмів, спеціально для уманчан додали ще один – одинадцятий.

Маємо на меті показати сучасне документальне кіно, різнопланові фільми на різну тематику. Плануємо розвінчати міф про документалістику як про щось нецікаве, як про відлуння радянської пропаганди. Сучасна авторська документалістика – це жанр на межі з художнім кіно. І я сподіваюсь, що уманчани переконаються на цьому особисто, відвідавши фестиваль.

лампа2 Слід зазначити, що серед одинадцяти запланованих до показу в Умані фільмів є й номінант на «Оскар» у минулому році – це «Йоанна». Фільм «Кінець світу», який покажуть в рамках фестивалю, навесні цього року отримав головну нагороду міжнародного фестивалю документального кіно «DocudaysUA».

Всі фільми – це лауреати і призери надзвичайно великої кількості міжнародних фестивалів і вже визнані міжнародною аудиторією.

За словами організаторки першого фестивалю документального кіно Lampa.doc Наталії Красильникової, фестиваль запрошують також у Черкаси.

Першими в Умані познайомитись із фестивальними документальними фільмами пощастило журналістам, які вже переглянули стрічку «Міст», який переміг у конкурсі MyStretFilms фестивалю кіно та урбаністики «86».

лампа1

Організаторка першого фестивалю документального кіно Lampa.doc Наталія Красильникова – випускниця кіношколи Анджея Вайди (Варшава) та Київського Національного Університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, автор та режисер семи короткометражних документальних фільмів. Один з них – «Острів» буде представлено уманчанам.

Покази відбуватимуться за адресою: м. Умань, вул. Героїв Небесної Сотні, 31, ДІАЗ «Стара Умань», двір монастиря Василіанів. Зауважте, що кінопокази безкоштовні.

Текст і фото “Зроблено в Умані”

Comments

comments