• Home »
  • Культура »
  • Уманчанам презентували скульптуру «Материнський інстинкт»
Уманчанам презентували скульптуру «Материнський інстинкт»

Уманчанам презентували скульптуру «Материнський інстинкт»

9

12 листопада Умань стала частиною міжнародного культурного проекту – уманчанам презентували скульптуру «Материнський інстинкт». Реалізація проекту саме в нашому місті стала можливою завдяки дружбі двох художників – уманчанки Одарки Дьоми-Пісної та скульптора із Сарагоси Карлоса Гарсіа Лаоса, та за підтримки Уманської міськради.

1

Автор скульптури «Материнський інстинкт» Карлос Гарсіа Лаос особисто презентував уманчанам своє творіння та подякував усім, хто завітав на відкриття.

Для мене це дуже важливий день і перша скульптура в Умані. Ця скульптура називається «Материнський інстинкт» і вона присвячена усім матерям. Цей проект був придуманий кілька місяців тому і Умань перша із восьми міст світу, де він буде реалізований. Сподіваюсь, що ця скульптура буде частиною вас.

Міський голова Олександр Цебрій подякував Карлосу Гарсіа Лаосу та Одарці Пісній, завдяки яким Умань стала учасником великого мистецького проекту.

2

Це знакова подія для нашого міста. Це наш перший проект, але не останній. Я переконаний, що такі проекти будуть популяризувати наше місто.

Учасником міжнародної культурної події в Умані став також Консул Іспанії в Україні Фернандо Хірон Паскуаль.

Я сподіваюсь це буде початком співпраці України і Іспанії і в нас будуть братські стосунки. Слава Україні! Героям Слава!

3

Після того, як іспанський скульптор Карлос Гарсія Лаос, міський голова Умані Олександр Цебрій та Консул Іспанії в Україні Фернандо Хірон Паскуаль перерізали червону стрічку та представили уманчанам скульптуру «Материнський інстинкт», усі бажаючі змогли стати частиною міжнародного арт-об’єкту, написавши на каменях свої побажання матерям.

4 5

Я сам скульптор і мені дуже сподобалась сама ідея, я вже почав думати, що таке інше запропонувати, - розповідає уманський митець Олександр Шевчук. – А мамі написав: «До 120-ти років». Щоб щасливо жила і так виставив його гарно, щоб вона прийшла і подивилась.

Я подякувала своїй матері і найбільше, найголовніше моє бажання – щоб вона завжди була зі мною, щоб вона була здорова і я якомога довше могла б відчувати себе дитиною, – зізналась секретар міської ради Людмила Кирилюк.

 

А під час прес-конференції Карлос Гарсіа Лаос розповів, що ідея цього мистецького проекту з’явилась саме в Умані кілька місяців тому, коли він приїздив в гості до своєї подруги Одарки. Він додав, що вдячний міськадміністрації за те, що надали змогу відкрити скульптуру в Умані.

7

Умань одне з восьми міст, де буде відкрита така скульптура. Наступним містом, де з’явиться «Материнський інстинкт», буде Сорія в Іспанії. Третім – також місто в Іспанії, де народився Гойя, і буде присвячена його матері, – розповів Карлос. – Для мене важливо, щоб цей проект був частиною вас, щоб ви відчули це, пишались і насолоджувались цим.

Консул Іспанії в Україні Фернандо Хірон Паскуаль зазначив, що для нього честь бути в Умані та висловив сподівання, що це не останній їх візит до нашого міста.

Два роки ми підтримуємо проекти Карлоса в Іспанії. Він дуже активна людина, налагоджує зв’язки між Україною і Іспанією. Сподіваюсь його скульптури будуть по всій Україні. Карлос має свій особливий стиль концептуального мистецтва.

8Одарка Дьома-Пісна подякувала Карлосу за дружбу та мистецьку співпрацю, оскільки вони провели вже не одну спільну виставку в Іспанії. Та відкрила секрет – місце в Умані, де встановили скульптуру «Материнський інстинкт» невдовзі перетвориться на іспанський парк за проектом Карлоса. А на знак справжньої міжнародної мистецької співпраці, Одарка подарувала одну зі своїх картин з краєвидом неперевершеної «Софіївки» консулу Іспанії в Україні.

Ця скульптура присвячена усім матерям, які завжди у нашому серці. Це не просто каміння і метал – це душа Карлоса в Умані, це пам’ять про наших рідних.

Карлос Гарсіа Лаос розповів, що з його творчістю окрім Умані знайомі такі українські міста як Луцьк, Харків, Одеса та Київ. В Луцьку є скульптура подарована ним місту, в Харкові і Одесі проходять виставки. А для того, щоб творити, йому не потрібне особливе «світло» згори. Натхнення дарує навіть звичайне спілкування з людьми і будь-який досвід – це уже натхнення.

Також Карлос дав своє авторське трактування скульптури «Материнський інстинкт». Куля у верхньому кубі – це око, яке дивиться в різні боки та доглядає за усіма матерями згори. А каміння з побажаннями – спосіб залучити людей до створення скульптури.

Уже в середині березня 2017 року в Умані відбудеться відкриття спільного проекту Карлоса і Одарки, який буде присвячений Гойї.

Зроблено в Умані

 

 

Comments

comments