У краєзнавчому музеї презентували нову виставкову залу

У краєзнавчому музеї презентували нову виставкову залу

27 вересня уманські краєзнавці провели першу екскурсію у новій виставковій залі, що має назву «Відбудова та розвиток Уманщини від повоєнного періоду до періоду десталінізації». В експозиції зібрані світлини, документи, зразки продукції підприємств, вишиті рушники і сорочки, знаряддя праці, розповіді про відомих людей міста за період з 1944 по 1964 рік. Тут є: ручка, якою підписували капітуляцію Японії; буквар 1958 року; меблі і побутові дрібнички, яким уже більше 50 років; макет Уманської ТЕЦ; розповіді про уманчан, які були учасниками визвольного руху та освоювали цілину; історичні факти про третій голодомор в Україні і життя міста в період десталінізації – уманські краєзнавці для нової виставкової зали зібрали кілька сотень експонатів.

Структурний план цієї експозиції такий: повоєнна відбудова Уманщини, розвиток сільського господарства в 1944-64 роки та соціально-економічний розвиток Уманщини в період десталінізації, – розповідає старший науковий співробітник Уманського краєзнавчого музею Людмила Шуйська. – Створюючи експозицію, ми використовували фонду музею, проте, щоб представити ці два десятиліття якнайповніше, була проведена велика збиральницька робота. Майже все зробили своїми силами.

Владислав Давидюк зазначив, що ідея створення куточку з інтер’єром житлової кімнати виникла для того, щоб доповнити дану експозиційну залу.

Першим експонатом був цей буфет, його нам передав уманчаним Валерій Кондратюк. Диван, етажерку,  радіо і взагалі дуже багато експонатів передали працівники нашого музею, – розповів старший науковий співробітник Уманського краєзнавчого музею Владислав Давидюк.

Підготовка виставкової зали, яка розповідає про два десятиліття життя міста, зайняла рік, починаючи з наукової концепції і завершуючи відкриттям. І вже сьогодні краєзнавці працюють над тим, щоб відкрити нові виставкові зали, де були б представлені наступні десятиліття з життя Умані.

Якщо цікаво, яким було життя уманчан 50-70 років тому, що їх хвилювало, чим займались – йдіть до краєзнавчого музею.

Зроблено в Умані

Comments

comments