«ВелоУмань» іде до школи

«ВелоУмань» іде до школи

 

3

У колі ГО «ВелоУмань» вже давно обговорюється ідея роботи з дітьми: починаючи від невеличких майстер-класів (уроки їзди на велосипеді) і аж до відкриття повноцінної велошколи в м. Умань. Але це все потім.

9 вересня нам випала можливість долучитися до проведення, так званого, Олімпійського уроку в ЗОШ №8. Для нас це була «проба пера» і, судячи з реакції школярів, доволі вдала.

Під «експеримент» потрапив 2-ий клас;) Ще зі шкільних часів пам’ятаю, як не любив багато теорії, особливо, на уроках фізкультури. Тому, сказавши декілька вступних речень про правила і безпеку катання на велосипеді, відразу перейшли до дій. Був приємно здивований, що більша частина учнів класу у свої 7-8 років вже вміють «ганяти» на велику. А для дітей, які ще не опанували цю науку, ми влаштували уроки їзди на байку. Для решти вирішили провести невеличкі велозмагання з елементами фігурного водіння. «Елементи» були знайдені і запозичені біля шкільної котельні;)

 

Отже, зробивши коротку розминку, наші маленькі чемпіони рвонули навипередки до стартової лінії, аби першим мати змогу поганяти на велику. Ще б пак! Якби у мене на уроці фізкультури була можливість покататися на велосипеді, я б точно був перший на старті;). Тож, секундомір готовий. Старт. Фініш. Спочатку стартували дівчата, потім джентльмени-хлопці. Перегони пройшли так швидко, що до кінця уроку у нас ще залишилося багато часу. Не довго думаючи, ми використали цей час, аби показати учням, які трюки можна виконувати на велосипеді, що викликало у дітей тільки захоплення.

 

22

Висновок: «експеримент» пройшов вдало, діти в захваті, учителі та адміністрація школи задоволені. Непогана практика для популяризації велосипеда серед дітей. Тому, по-можливості, будемо і надалі практикувати такі уроки. Особлива подяка Андрію Шипоші, який своїми трюками на байку викликав море дитячих овацій, Іскрі Максиму, який допомагав учням, що вперше сіли на велосипед, магазину WakeUp за надані дитячі велосипеди та адміністрації ЗОШ №8 за можливість отримати досвід роботи з дітьми.

Галушко Олег, ГО «ВелоУмань»

Comments

comments