Люди Свободи – гаранти Незалежності

Люди Свободи – гаранти Незалежності

5

Від Миколи Міхновського до Назара Войтовича – століття боротьби за Україну, 26 історій життя людей, які жили Україною.

В Умані розпочала роботу виставка «Люди Свободи» до Дня Героїв Небесної Сотні. Виставка створена Українським інститутом національної пам’яті, до Умані потрапила за ініціативи Управління сім’ї, молоді і спорту та за сприяння міського відділу, розповів директор ДІАЗ «Стара Умань» Олександр Мельничук, саме тут нині можна познайомитись із життям і діяльністю двадцяти шести українців.

Виставка була започаткована в Києві, потім поїхала в Одесу, Дніпро, Чернігів, Черкаси і тепер Умань. В заповіднику «Стара Умань» виставковий сезон 2017 року розпочинається саме цією виставкою. Виставка буде тривати три тижні і буде безкоштовною. Запрошуємо усіх відкривати для себе нові сторінки історії.

Відкриття виставки «Люди Свободи» зібрало керівників міста, громадських діячів, студентів, митців.

- Хочу, щоб завжди пам’ятали і шанували цих видатних постатей і усіх тих людей, які своєю працею, своїм життям зробили усе для України, – звернулась Людмила Кирилюк. – А сьогодні в Умані оголошується конкурс проектів пам’ятника Небесній Сотні, який буде встановлений на алеї героїв.

Коли я зайшов у зал і дивися цю експозицію, в мене з’явився сором, що я раніше, коли вчився школі і був студентом, нас не вчили про людей, яких ми тут бачимо, - розповів В’ячеслав Зозуля. – Тому хочу побажати, щоб вам через 20-30 років не було соромно, як було соромно сьогодні мені, що я колись це все не знав.

4

Першими відвідувачами виставки стали студенти уманських вишів і вони переконують, що виставка дуже цікава і навіть натхненна.

- Я знайома з багатьма постатями, які представлені на цій виставці, але сьогодні побачила їх з іншої сторони. Виставка для мене є пізнавальною. – розповідає Наталія. – А найбільше сподобався Лесь Курбас, бо він є основоположником українського театру.

Більшість імен мені не знайомі, але от Сергій Корольов або Лесь Курбас – знайомі, – зізнається Олег. – Це імена, які вивчали ще в школі на загальноосвітніх предметах, але не розказували про їхні діяння і прагнення щодо Незалежності України, лише про їхні досягнення в тій чи іншій науці.

Особисто для мене найбільш вражаюче ім’я із тут представлених – Микола Міхновський, – зазначає Анна. – Його біографія і стремління мені подобаються. Ця людина нездоланна своїм буттям і своїм єством.

Зроблено в Умані

Comments

comments