Задля відкриття музею АТО в Умані у столиці провели Бал захисників

Задля відкриття музею АТО в Умані у столиці провели Бал захисників

2Бійці та ветерани АТО разом із волонтерами вийшли на танцювальний паркет – усе заради збору коштів на створення музею АТО в Умані.

За ініціативи БФ «Інформаційно-координаційний центр», за підтримки Генерального штабу Збройних сил України та Київської міської державної адміністрації в столиці провели благодійний «Бал захисників». Вісім пар вийшли на паркет танцювати, аби зібрати кошти на відкриття музею АТО в Умані, головна експозиція якого буде присвячена загиблому Герою Андрію Кизилу. Це бійці та ветерани АТО, волонтери, журналісти, військове керівництво ЗСУ та добровольці. Зібрати всіх героїв в одному місці було непросто, визнає співорганізатор благодійного балу Володимир Рунець. Усі вони зголосились танцювати заради пам’яті Андрія Кизила і створення музею сучасної російсько-української війни. Вхід для учасників бойових дій був безкоштовний. Для всіх інших — символічні 100 гривень.

5

Під час «Балу захисників» проводили благодійний аукціон, на якому представили цікаві лоти: від вінілової грампластинки «Машина времени. В добрый час», яку добули із руїн школи у Пісках, до варення «Вишня від Да Вінчі». «Вдалося зібрати 4560 грн, $100 та 15 євро від гостей. 27 тис. грн. від закордонних військових аташе. Додаткові гроші приніс і аукціон», – зазначив Володимир Рунець.

3

Він розповів, що товаришував з Андрієм Кизило і саме після загибелі Героя у нього виникла думка зробити в Умані музей. «Коли загинув Андрій, я був у відрядженні в АТО і не зміг поїхати на похорони. В середині лютого я повернувся з ротації з АТО до Києва лише на добу. Зібрав речі і одразу поїхав до Умані. Після трагічної загибелі Андрія Кизила в мене в голові була лише одна думка: треба зробити в Умані музей російсько-української війни. Зустрілися з мером Умані Олександром Цебрієм і його заступницею Жанною Лозінською. Домовились про приміщення, про створення, вони обіцяли сприяння», – розповів Володимир. Музей АТО в Умані буде розміщено в колишньому музеї друкарні більшовицької газети «Іскра», який, відповідно до змін ідеології, у 1993 році був реорганізований у музей діячів літератури і мистецтва Уманщини. Наразі він знаходиться в аварійному стані та потребує матеріальних вкладень. Над концепцією музею працює ініціатор, історик та один із творців Дніпровського музею АТО Юрій Фанигін.

6

Дружина загиблого уманчанина Героя України Андрія Кизило Оксана вдячна друзям чоловіка та усім, хто приєднався до благодійного балу. «Мрія Андрюхи здійснюється… Андрій хотів, щоб про офіцерів говорили, почали показувати, щоб в офіцерів брали інтерв’ю. Я і Артемчик дуже дякую усім, хто організував благодійний бал і працює над створення музею АТО в рідному місті Андрія. Це робиться в пам’ять про загиблих людей на Донбасі і про їхній подвиг. І я впевнена, що друзі Андрія докладуть усіх зусиль і музей в Умані стане візитівкою міста», – зазначила Оксана Кизило.

4

Нагадаємо, Андрій Кизило народився 2 травня 1993 року в місті Умань в сім’ї військовослужбовця. 23-річний Герой України капітан Андрій Кизило, випускник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, в травні 2014 р вирушив у зону АТО. Понад півтора року особовий склад роти під командуванням старшого лейтенанта Кизила тримав оборону поблизу м Волноваха. У 2015 р Андрій був визнаний кращим командиром роти в секторі “М”, в 23 роки достроково отримав звання капітана (посмертно – майор) і був призначений заступником командира батальйону. 29 січня 2017 р офіцер загинув, виконуючи бойове завдання в районі промзони м Авдіївка Донецької області. Указом Президента України від 1 лютого 2017 р Андрієві Кизилу присвоєно знання Героя України (посмертно).

Дзвенислава Карплюк для «Зроблено в Умані»

Фото: Оксана Кизило

Comments

comments