На Уманщині побільшає опорних шкіл

На Уманщині побільшає опорних шкіл

У статусі опорних цього навчального року на Уманщині розпочнуть ще три школи.

Про це повідомила заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна.

До вже діючих семи опорних шкіл в Черкаській області додасться ще дев’ять. Їх створили протягом червня-липня. Зокрема, у статусі опорних цього навчального року розпочнуть роботу 4 школи Лисянщини, три – Уманщини, одна – Чигиринщини та ЗОШ у Стеблівській ОТГ. До того минулий навчальний рік сім шкіл Городищенського, Монастирищенського, Катеринопільського районів та Білозірської, Буцької, Іваньківської ОТГ вже пропрацювали, як опорні.

Водночас, додає посадовець, цього літа на Черкащині ліквідували одну школу у Монастирищенському районі. Реорганізували у заклад нижчого ступеня 33 школи.

«Цьогоріч ми не допустили приватизації об’єктів освіти, їх безпідставного перепрофілювання. Нині на Черкащині діють 1167 закладів системи освіти, у тому числі 430 дошкільних та 628 закладів загальної середньої освіти. Водночас тенденції до збільшення загального контингенту учнів не очікується. Теперішнього навчального року він становитиме близько 112,5 тис. учнів. Також очікуємо зарахувати понад 12,6 тис. першокласників. Це на 3 тис. учнів більше порівняно з минулим роком», – заявила Сімушіна.

Щодо підготовки матеріально-технічної бази закладів освіти, то зважаючи на специфіку функціонування освітньої галузі,  активне виконання робіт може тривати лише 2,5 місяці: з середини червня до вересня. Нині органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, педагогічними колективами із залученням батьків і громадськості виконано означені роботи на 75% від плану.

Comments

comments