Уманчан попередили про шахрайства з банківськими картками

Уманчан попередили про шахрайства з банківськими картками

Черкаські правоохоронці попередили про нові методи шахрайства з банківськими картками. Про це повідомляє Сектор комунікації поліції Черкаської області.

У поліції зазначили, що зловмисники постійно шукають нові методи, як можна вкрасти гроші у людей за допомогою банківських карток. Наприклад, на мобільний телефон власника картки приходить смс-повідомлення про те, що його рахунок заблоковано.

«Потім надходить дзвінок, співрозмовник, називаючись працівником банку, сповіщає громадян, що він представник служба безпеки банку. Повідомляє, що з картки хтось намагався зняти гроші і її заблокували. Щоб розблокувати, необхідно уточнити деякі дані, зокрема пін-код та дівоче прізвище матері. Якщо людина надає ці дані, шахраї отримують доступ до рахунку і знімають всі кошти потерпілого», – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці дали кілька порад, як уберегтися від шахрайства.

«Щоб не стати жертвою шахраїв ніколи не приймайте жодних рішень під час або відразу після телефонного дзвінка незнайомої людини, не повідомляйте жодної особистої інформації та жодної інформації щодо банківської картки. Співробітники банків ніколи не телефонують клієнтам і не питають у них пін-коди, паролі, та інші таємні дані. Попросіть співрозмовника представитися із зазначенням посади. Зателефонуйте до банку, з’ясуйте, чи є в них такий співробітник. Номер гарячої лінії банку є на вашій банківській картці. Відвідайте найближчий офіс свого банку та розкажіть про ситуацію. Повідомте поліцію про можливий факт шахрайства. Якщо в розмові називаються якісь імена близьких, знайомих або друзів, обов’язково зателефонуйте їм», – повідомили у поліції.

Також шахраї полюють за своїми жертвами і на вулицях.

«Громадяни, особливо пенсіонери, часто в гаманцях зберігають разом із карткою пін-код свої картки, довіряють її стороннім особам, повідомляючи при цьому свій таємничий код, знімають кошти з рахунків та не звертають увагу на оточуючих та на те, як виглядає банкомат, та чи не містить він сторонніх пристроїв. Щоб не попасти на гачок аферистів, нікому зі сторонніх осіб не повідомляйте пін-код своєї картки, представники банку ніколи не просять назвати пін-код картки, у них є інші способи ідентифікації Вас як клієнта. Не зберігайте пін-код разом з карткою. Його потрібно запам’ятати, в багатьох банках є можливість встановлювати пін-код самостійно, тож ви можете обрати для себе зручну комбінацію з 4-х цифр, яку легко запам’ятаєте», – зазначають правоохоронці.

У поліції радять звертати увагу на зовнішній вигляд банкомату.

«Коли вводите пін-код, прикривайте цифри від сторонніх осіб. Не користуйтеся послугами сторонніх осіб біля банкомату та не повідомляйте їм свій пін-код та номер телефону. Перевіряйте суму, яку у вас знімають в магазині або у закладі обслуговування. Завжди майте під рукою телефони гарячої лінії вашого обслуговуючого банку», – попереджають у поліції.

Правоохоронці вкотре звернулися до громадян з проханням бути обачними, не робити  жодних поспішних рішень. В разі якщо ви стали жертвою шахраїв, то необхідно негайно звернутися до найближчого відділення поліції чи зателефонувати до поліції за телефоном «102». У поліції підкреслили, що при розкритті таких злочинів головне – не втратити час.

 

Comments

comments