Осінь на Черкащині розпочнеться з другої половини вересня

Осінь на Черкащині розпочнеться з другої половини вересня

За прогнозом синоптиків, 13 вересня на Черкащині утримається сонячна, по-літньому тепла та суха погода: температура повітря вночі 11-16º, вдень 25-30º. Вночі та вранці можливий туман. Із середи із північними вітрами у наш край почне поширюватися прохолодне повітря з Арктики. Температура повітря знизиться: вночі до 3-8º, вдень, завдяки сонячній енергії, очікується 18-23º. У ранкові години спостерігатимуться тривалі роси, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У період 17-19 вересня на поверхні ґрунту та на висоті 2 см від поверхні ґрунту у північних районах області можливі заморозки інтенсивністю 0-1º. Дощів впродовж тижня не передбачається. Тобто умови для формування вологозапасів ґрунту під сівбу озимини та на засіяних площах збережуться несприятливі.

Віталій Постригань також додав, що за такої погоди, коли ґрунт ще достатньо прогрітий, щоб зерно не псувалося, сіяти слід лише після випадання дощу не менше 15-20 мм, або ж у сухий ґрунт у крайні допустимі строки, коли він охолоне.

Відзначимо, останні 10-25 днів дощів на Черкащині не було. Температурний фон спостерігався на 2-6º вище кліматичної норми та відповідав найспекотнішому періоду літа. Такі погодні умови були надзвичайно сприятливими для дозрівання і збирання пізніх сільгоспкультур та обумовлювали більш високу якість врожаю. Проте знизилися темпи приросту кореня цукрового буряку, посилилася ґрунтова засуха практично на 90 % площ призначених під сівбу озимини та підвищився клас пожежної небезпеки до стихійних значень.

Джерело: прес-служба Черкаської ОДА

Comments

comments