• Home »
  • Здоров'я »
  • Чи варто вірити в себе чудового? (До дня психічного здоров’я)
Чи варто вірити в себе чудового? (До дня психічного здоров’я)

Чи варто вірити в себе чудового? (До дня психічного здоров’я)

psuh-zdor

Коли ми згадуємо про здоров’я? Напевне тоді, коли воно починає про себе нагадувати недугами, болячками, капризами. Адже, як кажуть лікарі: «Здорових людей немає – є недообстежені». А чи маємо ми уявлення про психічне здоров’я? Так, адже у кожного з нас є чітке уявлення, що до психологів звертаються «психи», а ми не такі, значить у нас все добре.

Принаймні раз на рік ми згадуємо про психічне благополуччя у Всесвітній день психічного здоров’я, який з 1992 року відзначається 10 жовтня за ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я.

Що ж необхідно сучасній людині для забезпечення здорових проявів діяльності та адекватної регуляції поведінки? Аби почувати себе щасливою  людиною у світі не надто оптимістичних прогнозів та новин? Необхідно лише віднайти гармонію в собі – це так просто.

Як же віднайти ту гармонію, коли, скажете ви, заробітні плати низькі, ціни високі, за вікном похмуро і прохолодно, діти вчитися не бажають. Повірте в чудо –  повірте в себе. Як це робиться? Розглянемо поетапно.

Перш за все – це ваше здоров’я, яке має наступні складові.

psuh-zdor2

                                       Маючи здоровий вигляд, можна зайнятися розвитком духовності

Основними елементами розвитку каналу духовності є віра людини, заняття творчістю, заняття мистецтвом. Цей канал дозволяє розвивати тіло (танці) зір (зображувальне мистецтво), органи сприйняття (музика, вокал), чим покращує здоров’я, а головне – можна розвивати уяву, фантазувати, чого так не вистачає у сучасному житті. Погодьтеся, діти прекрасно фантазують, що дозволяє не бачити сумних облич дорослих і з задоволенням створювати небилиці, вірити в них. А що в цьому поганого? Фантазуйте, творіть і витворяйте.

Наступною складовою психічного здоров’я є гармонійні відносини з собою та оточуючими, які проявляються в дружбі, спілкуванні, любові, сім’ї.  Спілкування має підтримуватися оточенням людини – рідними, друзями, колегами, сусідами, опонентами. Відтак – розширюється спектр поглядів, інтересів, а значить, зникають песимістичні думки про те, що світ нудний та не цікавий. Спілкування допомагає багатьом відчути себе щасливим:  проговорити вголос свої плани, відкоригувати, обмінятися інформацією, зняти напругу.  А це багато чого вартує.

А яка сучасна людина без призначення? Звісно, необхідно віднайти своє місце в житті, яке може приховатися в роботі, кар’єрі, бізнесі, здобутті нової професії, зміні чи підвищенні соціального статусу. Шукайте заняття, яке приносить вам задоволення, до виконання якого у вас лежить душа і яка приносить вам результат.

І звісно ж, соціальне забезпечення. Доходи, витрати, умови життя мають велике значення у житті людини. Кожна індивідуальність сама обирає ті умови життя, які для неї є комфортними на даному етапі часу. Якщо ви слізно плачете, що у вас немає омріяної квартири, але ніяких конкретних дій до її отримання не здійснюєте, значить, поки що вона вам не потрібна, як би гірко в цьому не було зізнатися.

Важливою частиною Вашого психічного благополуччя є також самовдосконалення. Навчання, робота над собою, особистісний ріст – це необхідний критерій, який дозволяє прослідкувати особистісні зміни у вашому житті. Постійне вдосконалення себе, в тому числі і робота над шкідливими звичками – основа плідної та кропіткої праці, яка дозволить мати хороший результат як в покращенні здоров’я, так і укріпленні соціальних зв’язків.

Якщо сумувати ці критерії – ми матимемо яскравість Вашого життя.  Чи задумувалися Ви, що спільні розваги, відпочинок на природі, хобі, подорожі, яскраві враження задають колір Вашому життю. Чим більше позитивних вражень у вашому житті, тим щасливішим ви себе почуваєте. Згадайте про низку фестивалів (мистецьких, лицарських, культурологічних, історичних, наукових), які дозволяють вам відчути себе щасливою людиною, розвивати свої вміння, взяти участь у майстер-класах: себе показати та на інших подивитися. Два дні участі у фестивалі і маєте море позитивних вражень та ідей для розвитку, вдосконалення та тем для творчості.

psuh-zdor1

Якщо все це додати, матимемо корисну на щодень підказку як тримати себе в формі і бути щасливою, здоровою, успішною людиною.

 

Владислава Швець,
психолог Уманського об’єднаного міського військового комісаріату,
арт-терапевт, модератор арт-терапевтичного напрямку
всеукраїнського проекту “Військово-польовий арт”

Comments

comments